Hercs Flora disainerite ülesanne on aidata valida keskkonna- ja disaininõuetele vastavaid taimi, pakkudes neid koos stilistiliselt kvaliteetsete lillepottidega. Meie sortimendis on taimi puukoolidest üle maailma kui ka enam kui 6000 erineva suuruse ja kujuga lillepotti.

Õige taime valimisel tuleb arvestada kahe olulise aspektiga:

  1. visuaalne sobivus ja kujundusväärtus ruumis (see tegur oleneb kliendi maitsest ja ruumi interjööri omadustest; oluline on nii taim kui ka sobiv lillepott);
  2. isandväärtus õhukvaliteedi parandamisel (uuringud siseõhu kvaliteedi mõju kohta inimese tervisele on suhteliselt värsked, kuid senised tulemused näitavad kindlalt toataimede kohaloleku positiivset mõju meie füüsilisele ja vaimsele tervisele).

MILLISEID TAIMI VALITAKSE KÕIGE SAGEDAMINI?

On olemas lugematul arvul võimalusi nii üksikute taimede valimiseks kui ka nende kombineerimiseks, kuid on mitmeid sorte, mis meie kogemuse järgi on nii esteetiliselt sobivad kui ka õhukvaliteedi parandamiseks väga väärtuslikud. Kõige sagedamini ühendavad mõlemat aspekti tõlvlehik, viigipuu, draakonipuu ja diifenbahhia, millest saate kohe rohkem teada.

TÕLVLEHIK

Piklike, tumeroheliste lehtede ja valgete õitega taim. See aitab puhastada õhku kodukeemia ja ehitusmaterjalide põhjustatud saastest. Tõlvlehik imab ja eemaldab õhust oma lehtede kaudu mööblivärvide, lakkide, pesuvahendite ja sigaretisuitsu saastet. Lisaks on seda taime lihtne hooldada ja see ei vaja suuremat tähelepanu.

KUMMI-VIIGIPUU

See suurte Burgundia punaste lehtedega kummipuu on pärit Indiast. See armastab valgust, seega sobib valgusküllastesse ruumidesse ja tunneb end paremini suvehooajal. Suured lehed suudavad absorbeerida suures koguses kahjulikke aineid, mistõttu on see üks tõhusamaid taimi õhu puhastamiseks. See püüab tõhusalt kinni õhus leiduva süsinikdioksiidi ja muudab selle hapnikuks, kusjuures see sobib ühteviisi hästi nii uhke kui ka askeetliku stiiliga interjöörides.

DRAAKONIPUU

Väga lihtsalt hooldatav taim, mis on saadaval üle 120 sordi. See on üks kiiremini kasvavaid toataimi, kasvades mõne aastaga üle kahe meetri pikkuseks. Draakonipuud on head benseeni, formaldehüüdi ja trikloroetüleeni absorbeerijad. Ääris-draakonipuu suudab aga näiteks väga hästi absorbeerida õhus leiduvaid raskmetalle, mis pärinevad autode heitgaasidest.

DIIFENBAHHIA

Troopilise päritoluga taim. See tunneb end hästi valgusküllases kohas, isegi otsese päikesevalguse käes. Selle taime jaoks on oluline õhuniiskus, seetõttu on soovitatav selle lehti regulaarselt veega piserdada. Taime suured lehed on eriti tõhusad formaldehüüdi absorbeerijad. Need kõrvaldavad siseruumides leiduva saaste, mis tekib paberrätikutest, prügikottidest, tekstiilmaterjalidest, vaipade alusest ja põrandakatetest. Diifenbahhia on kasulik taim konditsioneeritud ruumides, kuna see on tõhus õhuniisutaja.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

+37255652832

info@hercs.ee

Kirja manused

või liiguta need siia
faili suurus kuni 1MB ja kogu manuse suurus kuni 5MB

Pielikuma-faila-nosauk.pdf Eemalda