Taimesein on moodne viis taimede eksponeerimiseks, mis parandab nii õhukvaliteeti kui ka kaunistab iga ruumi esteetilise välimusega. Hercs Flora on Läti ettevõte, mis pakub erinevaid taimeseinasid - sisseehitatud ja eraldi seisvaid toataimede seinu, samblaseinu ja dekoratiivseid kuntstaimede seinu.

SISSEEHITATUD TAIMESEIN

Sisseehitatud taimesein on unikaalne kujunduslahendus, mis on ühtlasi nii tõhus sisekujunduse element kui ka peegeldab selliseid ettevõtte väärtusi nagu jätkusuutlikus ning ökoloogiline ja loodussõbralik tegevus. Selline sisseehitatud taimesein või teisisõnu roheline sein on sobilik suurte alade katmiseks kohtades, kus on ligipääs veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteemile. Hercs Flora on Lätis juhtiv taimedest seinte paigaldaja rohkem kui kümneaastase kogemusega.

Loe lähemalt

ERALDISEISEV TAIMESEIN

Eraldiseisev taimesein on vabalt liigutatav isetsirkuleeriv süsteem, mis ei vaja veevarustust ning mida saab hõlpsasti toas liigutada millal ja kus iganes on soov. Konstruktsioon on varustatud kliendi poolt valitud taimede, valgustuse ja kastmissüsteemiga. See on täiesti mobiilne ja suudab automaatika abil tagada kõik taimedele vajalikud protsessid, kohandades taimede kastmist vastavalt ruumi tingimustele.

Loe lähemalt

SAMBLASEIN

Samblasein on valmistatud stabiliseeritud samblast ja on uuenduslik viis looduslike elementide integreerimiseks igasse ruumi. See võtab vähe ruumi, ei vaja peaaegu üldse hooldust, kastmist ja näeb hea välja erinevates tingimustes. Stabiliseeritud sammal on väga hea alternatiiv elustaimedest seinale ja väärtuslik disainielement. Sambla poorne tekstuur on edukas helisummutaja ning imab endasse ka õhus leiduvaid kahjulikke aineid.
Hercs Floral on selliste lahenduste paigaldamisel suur kogemus ja pädevus. Oleme loonud lugematul hulgal töid, sealhulgas Baltikumi suurima samblaseina, mille kogupindala on üle 100 m².

Loe lähemalt

Koostööpartnerid

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

+37255652832

info@hercs.ee

Kirja manused

või liiguta need siia
faili suurus kuni 1MB ja kogu manuse suurus kuni 5MB

Pielikuma-faila-nosauk.pdf Eemalda

VERTIKAALAED - IIDNE IDEE

Esimene vertikaalaed ehk taimesein pärineb 1938. aastast, kui Illinoisi ülikooli professor pärast pikki katsetusi tehnoloogia ja taimesortidega selle oma koju paigaldas. Tema patenteeritud ideed kasutatakse tänapäevani vertikaalsete aedade ja taimedest seinte aluseks.

Viimase 20 aasta jooksul on selles valdkonnas kõige tuntum prantsuse disainer Patrick Blanc, kes on oma filosoofiaga algatanud kaasaegse rohetaimede kultuse. Ta on loonud lugematul hulgal projekte üle maailma, muutes taimede süsteemid üheks biofiilse disaini ja interjööri põhikomponendiks. Nende populaarsust saab seletada nii uue disainisuuna arenguga, kui ka ökomõtlemise ja sooviga parandada õhukvaliteeti rahvarohketes linnades.

TAIMESEIN AVALDAB POSITIIVSET MÕJU KORPORATIIVSELE KESKKONNALE

Tehnoloogia arendamisel on leidnud taimeseinad tee kontoritesse. Taimesein ei ole lihtsalt sisustuselement, vaid see avaldab palju positiivset mõju ka teistes valdkonnas, millest mõned toome alljärgnevalt välja.

  • Taimesein ehk roheline sein viitab keskkonnasõbraliku, ökoloogiliselt vastutustundliku ettevõtte väärtustele, mis on ühtviisi olulised nii kohalikele ettevõtetele kui ka suurtele jätkusuutlikkuse eest hoolitsevatele rahvusvahelistele korporatsioonidele.
  • Taimeseinad vähendavad mürataset. Stabiliseeritud seinasüsteemid summutavad heli kõige paremini, seda tänu oma poorsele struktuurile, mis ei juhi heli ja on väga tõhusaks heliisolaatoriks.
  • Rohkete taimede olemasolu parandab ruumi niiskustaset. See on eriti oluline kütteperioodil või ruumides, mis ei ole loomuliku ventilatsiooniga.
  • Roheline sein taimedest vähendab mööblilakist, kodukeemiast ja sünteetilistest viimistlusmaterjalidest siseruumides tekkivat saastet, imades selle taime lehtedesse või juuresüsteemi.
  • Ruumid, kus on taimeseinad või palju taimi, parandavad töötajate produktiivsust, keskendumist ja üldist rahulolu keskkonnaga.
  • Taimede olemasolu aitab ennetada stressi töökohal ja vähendab ka haigestumisriski.
    Kvaliteetne interjöör, mis sisaldab kaasaegset lähenemist ruumide haljastusele, tõstab kinnisvara väärtust.

MILLISED TAIMED SOBIVAD TAIMESEINA?

Igas ruumis on spetsiifiline keskkond, mis mõjutab taimede valikut, kuid kõige sagedamini kasutatakse taime seinade jaoks tõlvlehikut, draakonipuud, nõelköit ja monsterat. Sellise süsteemi paigutamisel siseruumidesse on oluline paigaldada ka spetsiaalne valgustus – see pole mitte ainult ülioluline taimede elujõulisuse ja arengu seisukohalt, vaid tõstab esile ka seina esteetilist külge. Täisautomaatne taimesein kastab iga taime ise ja hoolitseb selle eest, et taimesin oleks lopsakas ja elujõuline. Seda on nagu suur kastmissüsteemiga lilleriiul.

Taimesein sobib erinevatele ettevõtetele ja ruumidele ning selle eelised innustavad üha enam sellist seina rajama. Olenemata sellest, millise tüübi te valite – eraldiseisva roheseina, samblaseina või dekoratiivse kunsttaimedest taimeseina – Hercs Flora kogenud meeskond aitab jõuda soovitud tulemuseni. Lisaküsimuste korral võtke meiega ühendust!

Rohkem