Hercs Dārzi meeskonda kuuluvad diplomeeritud aiakujundajad, tehnikud ja arboristid, kes uuendavad regulaarselt oma teadmisi ja omandavad uusi oskusi, et pakkuda teile uusi lahendusi. Nii nagu sisekujundus ja riietumisstiil, areneb ja muutub ka aiakujundus. Meie laiuskraadidele on jõudmas uued taimed ja aiakujunduselemendid, mis võimaldavad meil välja töötada üha ebatavalisemaid lahendusi. Aitame teie ideed ellu viia, lubage aiakujundusprojekt meie kätesse!

AIAKUJUNDUS JA ERINEVAD STIILID

Kasutades teadmisi ja laialdasi kogemusi, aitavad meie spetsialistid viia ellu teie aiakujundus ideed vastavalt keskkonnale ja võimalustele.

MOODNE AED

Moodne aed on lihtne ja askeetlik. Taimed moodsas aias on tavaliselt nagu arhitektuursete elementide kaja. Sellises aias põhineb aiakujundus rohkem tekstuuridel ja toonidel mitte lopsakusel või õitel.

JAAPANI AED

Jaapani stiilis aeda seostatakse sageli rahu ja harmooniaga. Seda iseloomustab haljastus, kus on väikesed taimed, kiviskulptuurid või -elemendid, aga ka veekogud. Jaapani aed on ideaalne bambustele, bonsai-stiilis puudele ja jaapani vahtratele.

VAHEMERE STIILIS AED

Erinevate kliimatingimuste tõttu pole kõik Vahemere aia elemendid meie laiuskraadidel võimalikud, kuid vorme, dekoore ja taimi edukalt kombineerides on aiakujundus sel moe võimalik vähemalt suveks.

VÄLJAPEETUD VÕI KLASSIKALISES STIILIS AED

Selline aiakujundus põhineb tavaliselt täpsusel, geomeetrilise kujuga hekkidel, lilledel, mis moodustavad samuti geomeetriliste kujundite kompositsioone, sümboleid või ornamente. Selliste aedade loomisel mängivad olulist rolli hekid ja nende regulaarne hooldus, samuti lilled – roosid jne.

MAAKODU AED

Maakodu aia pingevaba stiil ja lihtsus kogub aiasõprade seas üha enam sümpaatiat. Sellises aias on kõik mõnus: roosid, hekid, kaared, kivielemendid jne. Ja mis kõige tähtsam, see aiakujundus ei nõua täiuslikkust – väike asümmeetria lisab isegi teatud võlu.

AIAKUJUNDUS JA SELLE AJALUGU

Aiakujunduse kui teaduse algusaeg ulatub väga iidsesse aega – juba enne meie ajastut. Muistsetest kirjutistest leiab sissekandeid inimeste poolt loodud aedadest Antiik-Kreekas ja Pärsia Impeeriumis.

Esimesed aiad loodi lähtuvalt vajadusest tugevdada veekogude kaldaid puudega ja kaitsta asulaid loomade rünnakute eest. Kuid aja jooksul arenesid funktsionaalsest vajadusest välja kohad, mis pakkusid esteetilist naudingut.

Esimesed Egiptuse aiad rajati range funktsionaalse struktuuri järgi, ja seal kasvatati köögivilju, puuvilju ja vürtse. Aasia aiad kujundati taoistliku filosoofia põhimõtete järgi, keskendudes loovusele ja harmooniale ning tõstes esile looduse korrapärasust. Antiik-Kreekas kujundati aedu hellenistlikus traditsioonis, rõhutades naudingut ja visuaalset atraktiivsust.

Paljud maastikuarhitektid on neid aiakujunduse põhimõtteid järginud sajandeid, uurides näiteid iidsetest kultuuridest ja rakendades oma filosoofiat nii romaaniaegsetes inglise aedades kui ka renessansiajastu aedades Euroopa kaunimate paleede ümber. Nendest põhimõtetest lähtuvad aiakujundajad ka tänapäeval, kohandades neid vastavalt klientide soovidele ja nõudmistele

Uurige lähemalt, kui aiakujundus pakub teile huvi, võttes meiega ühendust!
Hercs Dārzi meeskonnas töötavad diplomeeritud aiakujundajad, tehnikud, arboristid, kes aitavad oma teadmistega kohandada stilistiliselt teie nägemust planeeritavast aiast ümbritseva keskkonna ja soovidega.
Need on vaid mõned võimalikud aiakujunduse stiilid. Lisateabe saamiseks ja oma aiakujunduse ideede elluviimiseks, võtke meiega ühendust ja jätke aia kujundamine meie hooleks!

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

+37255652832

info@hercs.ee

Kirja manused

või liiguta need siia
faili suurus kuni 1MB ja kogu manuse suurus kuni 5MB

Pielikuma-faila-nosauk.pdf Eemalda