Osutame muru rajamise täisteenust eramajade, büroode, elamute ja avalike asutuste territooriumidel. Teostame järgmiseid töid: ettevalmistus, muru külvamine või muruvaiba paigaldamine, pinnase tihendamine, kastmine ning muru hooldamine.

Muru on aia või territooriumi üks olulisemaid elemente, mis annab territooriumile värske ja korrastatud välimuse. Kuigi võib tunduda, et muru külvamine või rajamine on väga lihtne töö, tuleb muru suurepärase väljanägemise säilitamiseks hoolikalt järgida parimaid tavasid ja varustada end kannatlikkusega, sest erinevalt lillede, puude, põõsaste ja muude taimede istutamisest on muru rajamise tulemus nähtav alles umbes kahe kuni nelja nädala pärast.

MURU KÜLVAMINE JA RAJAMINE LÄBI PARIMATE TAVADE

MURU KÜLVAMINE JA RAJAMINE

Selleks, et muru näeks suurepärane välja, peate veenduma, et ala, kuhu kavatsete seda külvata, on tasane ja pinnas sobib muru külvamiseks. Parema tulemuse saavutamiseks on alati võimalik pinnast parandada, samuti ala tasandada.

Olenevalt sellest, kus ja kuidas muru rajate, võib osutuda vajalikuks mõelda selle kastmisvõimalustele suvel. Pikaajalise põua- ja kuumaperioodi korral muutub muld kuivaks ja muru kollaseks, misjärel võtab muru taastamine aega.

Selle vältimiseks saame muru rajamise käigus paigaldada ka muru kastmissüsteemi, mille abil saate kasta lisaks murule ka puid, põõsaid, lilli ja muid taimi. Võimalik paigaldada nii automaatseid kui manuaalseid muru kastmissüsteeme.

MURU HOOLDAMINE

Olenevalt ilmast, õhutemperatuurist ja külvatud seemne tüübist hakkate külvatud muru tulemusi nägema umbes kahe kuni nelja nädala pärast. Pärast külvamist tuleb muru regulaarselt hooldada ja kasta.

Eelistatav on, et muru külvamine ei toimuks eriti kuumadel ja kuivadel suvepäevadel, kuna see pärsib muru kasvamist ja halvendab lõpptulemust.

Tuleb märkida, et muru niitmine on uue muru külvamisel vajalik alles kuu pärast külvi. Et muru säilitaks parima väljanägemise, suvel tuleb seda niita vähemalt kord nädalas. Muru hooldamine hõlmab ka selle väetamist, et saavutada erksam ja tervislikum värvitoon. Muru väetamine on ka oluline, et muru muutuks paksemaks, tugevamaks ja sisaldaks vähem umbrohtu.

MURU ÕHUTAMINE 

Muru kasvades ja mulla struktuuri muutudes võib muru saada vähem hapnikku ja seetõttu surra. Selle ennetamiseks on oluline muru õhutamine. Muruõhutaja abil tehakse pinnasesse palju väikseid auke, mille kaudu muru saab omastada täiendavalt hapnikku, toitaineid ja vett. Muru õhutamine on tulemuslik, kui kasutate antud muru kvaliteedi parandamise teenust kevadel või sügisel.

Meie spetsialistide meeskond teeb kõik vajalikud tööd, et teie eramaja, ettevõtte või avaliku koha territooriumil oleks kvaliteetne, kaunis ja kauakestev muru. Kui muru külvamine, rajamine või selle hooldus pakub teile huvi, siis võtke meiega ühendust!

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

+37255652832

info@hercs.ee

Kirja manused

või liiguta need siia
faili suurus kuni 1MB ja kogu manuse suurus kuni 5MB

Pielikuma-faila-nosauk.pdf Eemalda