Samblasein on valmistatud stabiliseeritud samblast ja on uuenduslik viis looduslike elementide integreerimiseks igasse ruumi. See võtab vähe ruumi, ei vaja peaaegu üldse hooldust, kastmist ja näeb hea välja erinevates tingimustes. Stabiliseeritud sammal on väga hea alternatiiv elustaimedest seinale ja väärtuslik disainielement. Sambla poorne tekstuur on edukas helisummutaja ning imab endasse ka õhus leiduvaid kahjulikke aineid.
Hercs Floral on selliste lahenduste paigaldamisel suur kogemus ja pädevus. Oleme loonud lugematul hulgal töid, sealhulgas Baltikumi suurima samblaseina, mille kogupindala on üle 100 m².

MILLIE POOLEST ERINEB SAMBLASEIN KLASSIKALISEST TAIMESEINAST?

Stabiliseeritud sammal saadakse spetsiaalse tehnoloogilise protsessi käigus, töödeldes seda loodusliku parafiini ja glütseriiniga. Sel viisil valmistatud sammal on elus ja säilitab oma esteetilise kvaliteedi pikka aega ja samblasein näeb värske välja kuni kümme aastat.

Erinevalt taimeseinast ei vaja sammal kastmist, istutamist ega hooldust. Erinevalt rohelistest taimedest ei vaja sammal ka looduslikku valgust. Seetõttu on samblasein ühekordne ost, millega ei kaasne täiendavaid hoolduskulusid.

Samblasein sobib rohkem ruumidesse, mille seinad ei ole suure kandevõimega - samblasüsteem on neli korda kergem kui toataimedega analoog. Samuti tasub teada, et sammal võtab vähem ruumi – selline konstruktsioon on umbes 10-15 cm paksune, samas kui roheseina puhul tuleb arvestada umbes 40 cm-ga. Stabiliseeritud sammal on seega suurepärane alternatiiv, kui elustaimedega seina ei saa paigaldada.

MILLISED VÕIMALUSED ON SAMBLASEINA DISAINI KOHANDAMISEKS?

Samblaseina kujundus võimaldab erinevaid kombinatsioone, kuna kaht identset teost on võimatu luua - paneelid on käsitsi loodud ja kordumatu tekstuuri ja värvitooniga. Materjali tekstuure ja alasid saab kombineerida lugematul arvul viisil, olenevalt kliendi ootustest ja eelarvest. Erinevalt taimeseinast, võimaldab stabiliseeritud sammal luua mistahes kujuga jooniseid – selleks võib olla näiteks firma logo või eraldiseisvad viimistlusmaterjalide struktuuriga kontrastsed alad. Samblaseinale mahu lisamiseks saab seda kombineerida teiste stabiliseeritud looduslike elementidega nagu erinevad lehed, taimed, õied.

Samblasein sobib praktiliselt kõikjale. See ei oma erilisi nõudeid valgusele, seega sobib see ka pimedatesse kohtadesse. Siiski tuleb arvestada mõningate teguritega:

  • stabiliseeritud sammal ja sellest valmistatud seinad ei ole ette nähtud paigaldamiseks välitingimustesse ja otsese päikesevalguse kätte;
  • selleks ei sobi liiga kuiv õhk. Kuid ka sellises keskkonnas on võimalik samblasein, kui teostada 1-2 korda aastas niisutamist selleks ettenähtud spetsiaalse pihustiga;
  • liiga niiskes ruumis võib stabiliseeritud sammal osaliselt kaotada oma esteetilised omadused, mistõttu tuleb hoolitseda keskkonna sobivuse eest.

Samblasein on suurepärane alternatiiv taimeseinale, kui on oluliselt madalamad ekspluatatsioonikulud, väike ruum või madal konstruktsiooni kandevõime ning planeeritav ala ei saa palju loomulikku valgust. Samuti soovitame valida antud lahendus juhul, kui soovite ainulaadset ja just teile kohandatud disaini. Kui soovite näha Lätis ellu viidud projekte, kutsume teid külastama ärikeskust "Origo" või mõnda ettevõtte "TET" klienditeeninduskeskust suurimates kaubanduskeskustes. Kui teil on küsimusi samblaseinte võimaluste kohta, siis meie meeskond aitab teil valida õige lahenduse.

 

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

+37255652832

info@hercs.ee

Kirja manused

või liiguta need siia
faili suurus kuni 1MB ja kogu manuse suurus kuni 5MB

Pielikuma-faila-nosauk.pdf Eemalda